Photos of this report

Czech customer report

Po dvou letech jsme se vrátili k dovolené na lodi a opět jsme využili nabídku společnosti Wetterwille, kde jsme byli i v roce 2007 velmi spokojeni. Díky zkušenosti jsme již nemuseli absolvovat zkušební jízdu a tak jsme vyrazili vstříc volnu a krásným zážitkům. Měli jsme naplánovanou cestu po mlýnech a vesničkách ve Frieslandu.

<První navštívený mlýn nás čekal  u vesničky Scharsterbrug, odkud jsme se vydali pěšky do malebné vesničky Langweer k dalšímu mlýnu. Odpoledne jsme přejeli k městu Lemmer. Zde na kraji jezera Grutte Brekken jsem si prožili nedělní siestu, večeři jsme si udělali na grilu.

V pondělí jsme se vydali dál po trase do vesničky Sloten, kde jsme si užili krásné zážitky v okolí mlýna a při procházce poklidnou vesničkou. To samé nás čekalo odpoledne ve obci Woudsend.

Úterý jsme strávili celý den ve Stavorenu, kde jsme zakotvili v maríně na kraji města a pěšky jej téměř celý prohlédli, včetně průplavu do IJselmeer. Večer jsme strávili na kraji jezera De Geau.

Ve středu ráno jsme vyrazili do města Workum, kde jsme si prohlédli Museum kostelního umění, doplnili zásoby a odpoledne jsme vyrazili do městečka Makkum. Tam jsme dorazili v podvečer a tak jsme tam navštívili místní hospůdku na náměstí.

Ve čtvrtek ráno jsme si ještě v městečku Makkum zašli na městské slavnosti s tržnicí a před obědem jsme vyrazili na smutnou cestu zpět do Terherne. Navštívili jsme ještě mlýn v IJlstu, projeli jsme celé město Sneek a v podvečer zakotvili v přístavu v Terherne, kde jsme přespali, ráno odevzdali loď a museli jsme vyrazit na cestu domů do Čech. Bylo to tu opět úchvatné a rádi se sem opět vrátíme.

Rodina Damnitzova a Červinkova z Varnsdorfu – CZ

Period:10 juli 2009 – 17 juli 2009
Route: Terherne–Scharsterbrug–Lemmer–Sloten–Woudsend–Stavoren–Workum–Makkum–IJlst–Terherne
Boat: Aquanaut 1000 AK Antares

Familie Damnitzova en Cervinkova from Varnsdorf – Czech Republic

Scan the code
3mfy4sdxun3n44w6p9jmknmkq3gg666adsgzpkadkp4qsmjqpj9awpibioqs8533ruyq5gm62z67fhpvny4gmj7tkinp9h69jxw